اجتماعیاخبارپیوندهاخبر ویژه
موضوعات داغ

رئیس کل دادگستری خوزستان: ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان سنددار شد

رئیس کل دادگستری خوزستان از اجرای حدنگاری و صدور سند مالکیت برای ۳۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خوزنما، علی دهقانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون، یک هزار و ۱۷۵ قطعه زمین کشاورزی به مساحت ۱۵۷ هزار و ۳۸۴ هکتار حدنگاری و برای این اراضی سند تنظیم و صادر شد که با احتساب عملکرد سال گذشته، این مساحت به ۳۶۰ هزار هکتار در استان رسیده است.

وی گفت: اجرای طرح حدنگاری اراضی کشاورزی ضمن اینکه با اعتباربخشی به اسناد مالکیت، موجب توسعه کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران در بخش کشاورزی می‌شود، از بسیاری اختلافات ملکی و تصرفات عدوانی جلوگیری می‌کند.

دهقانی افزود: این اقدام به کشاورزان و بهره‌برداران اراضی کشاورزی کمک می‌کند تا با اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی، به تولیدات خود رونق بیشتری بدهند که این امر کاهش نرخ بیکاری و ارتقای امنیت جامعه را در پی دارد.

رئیس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر تشکیل جلسات کمیسیون رفع تداخل در شهرستان‌ها، خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مطرح در این کمیسیون شد.

دهقانی با بیان اینکه مساحت اراضی کشاورزی مشمول این طرح در شهرستان‌ها متفاوت است، افزود: شهرستان دشت آزادگان در این زمینه پیشرو بوده است و اهواز، شوش، شوشتر، رامهرمز، هفتگل و دزفول نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی گفت: انتظار داریم همه شهرستان‌ها با توجه به مساحت اراضی کشاورزی خود تا پایان سال به سطح مطلوب دست یابند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا