اجتماعیاخبارمذهبی

۲۹۶ هزار دانش‌آموز خودجوش در آئین معنوی اعتکاف شرکت کردند

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اختصاص یک هزار و ۵۶۰ مسجد برای اعتکاف دانش آموزان گفت: حدود ۲۹۶ هزار دانش‌آموز خودجوش در آئین معنوی اعتکاف شرکت کردند.

به گزارش خوزنما، علی اصغر باقرزاده پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم ششمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن‌آموزان دختر مراکز دارالقرآن در دزفول بیان کرد: باید از این فضا بیشتر برای جذب دانش آموزان استفاده کرد.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموزان ما سوالات و شبهاتی دارند که باید آن‌ها را بشنویم، گفت: در شبکه شاد، کانالی به نام درنگ برای پاسخگویی به سوالات دانش آموزان راه اندازی شده است.

وی به حوادث و آشوب‌های اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: دانش آموزان ما به عنایت امام زمان (عج) در مسیر هستند و از ما جلوترند. طبق آماری که دیروز دریافت کردم، هزار و ۵۶۰ مسجد در کل کشور به اعتکاف دانش آموزی اختصاص داده شد و حدود ۲۹۶ هزار دانش‌آموز خودجوش در این آئین معنوی شرکت کردند.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش افزود: مطلب دیگر جشن فرشته‌هاست که ۷۰۰ هزار دانش‌آموز کلاس سومی دختر داریم که برای ۸۰ درصد آن‌ها در کشور جشن تکلیف برگزار شد.

باقرزاده ادامه داد: دانش آموزان پسر به سن تکلیف رسیده ما ۶۰۰ هزار نفر هستند. برخی استان‌ها از روز میلاد حضرت علی (ع) شروع کردند و یک کار جدید برای آن‌ها تعریف کردیم.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: از دانش آموزان خواهش می‌کنم که با شعارهای خلاقانه به همراه خانواده در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا