اجتماعیاخبارپیوندهاخبر ویژه
موضوعات داغ

رئیس علوم پزشکی شوشتر خبر داد؛ افزایش ۵ برابری ابتلا به کرونا در شوشتر

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از شیوع بالای بیماری در این شهرستان ابراز نگرانی کرد.

دکتر مجتبی کلانتر اظهار کرد: در حال حاضر روزانه حدود ۲۰ بیمار جدید شناسایی می‌شوند و در دو هفته گذشته موارد مثبت ابتلا به کرونا در این منطقه، چهار تا پنج برابر شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه تنها از موارد شدید تست گرفته می‌شود و رهگیری موارد نیز انجام نمی‌شود برای برآورد تعداد واقعی بیماران کرونا باید موارد شناسایی‌شده را در سه یا چهار ضرب کنیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به افزایش جزئی موارد بستری بیان کرد: با گسترش بیماری، موارد بستری نیز افزایش می‌یابد بنابراین پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده رنگ‌بندی شهرستان شوشتر به زرد یا نارنجی تغییر کند.

وی عنوان کرد: شیوع سریع بیماری ما را نگران کرده است زیرا ممکن است ادامه این روند موجب ابتلای دسته جمعی شود.

کلانتر با اشاره به وضعیت پوشش واکسیناسیون گفت: میزان پوشش نوبت اول واکسیناسیون در کل جمعیت ۸۷ درصد، نوبت دوم ۷۵ درصد و نوبت سوم ۳۴ درصد است که این وضعیت نشان می‌دهد استقبال مردم از واکسیناسیون خوب نبوده است.

وی با اشاره به آمادگی همه مراکز بهداشت برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا افزود: متاسفانه تاکنون استقبال از تزریق دوز چهارم خوب نبوده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر بیان کرد: بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون است که در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شدت افت داشته و پوشش واکسیناسیون نیز کمتر از حد انتظار است و با این وضعیت، روزهای خوبی در پیش نیست.

وی با اشاره به آغاز موج جدید کرونا تصریح کرد: اگر قدرت سرایت بیماری این گونه ادامه یابد ممکن است به شرایط قرمز هم برسیم و محدودیت‌هایی ایجاد شود./ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا