اجتماعیاخبارپیوندهاخبر ویژهفرهنگی هنریورزشی
موضوعات داغ

ایجاد ۲ مسیر پیاده گردشگری در بافت تاریخی شوشتر

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوشتر با بیان این‌که در نشستی باحضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، موضوعات و مشکلات این سه حوزه در شوشتر بررسی شد، از تصمیم‌گیری برای طراحی دو مسیر پیاده گردشگری در این شهر خبر داد.

به‌گزارش خوزنما، محمدرضا بهادری پنج‌شنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ اظهار کرد: «این نشست باحضور محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی استان، سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گُتوند در مجلس، محمدحسین پورمحمدی رییس شورای اسلامی شهر شوشتر، اکبر شکوه‌نیا رییس کمیسیون عمران این شورا، محمد اسفندیاری سرپرست شهرداری شوشتر، علی‌محمد چهارمحالی رییس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان و جمعی از فعالان گردشگری در محل اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان برگزار شد.

وی در ادامه، تعجیل در رسیدگی به تخریب‌ها و جلوگیری از فرسایش میراث‌جهانی شوشتر، نحوه ساماندهی بافت تاریخی شهرستان با رویکرد واگذاری امور به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان و تهیه طرح‌های ساماندهی و برنامه جامع گردشگری را از اهم موضوعات مطرح‌شده در این جلسه عنوان کرد و افزود: «در این بین، مقرر شد دو مسیر پیاده‌ گردشگری در بافت تاریخی شوشتر طراحی شود که باتوجه به ظرفیت کارشناسی پایگاه میراث‌جهانی شوشتر، این موضوع به پایگاه سپرده شد.

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوشتر با اشاره به طرح منظومه آبی که پیش از این توسط این پایگاه آماده شده بود گفت: در این نشست مصوب شد طرح یادشده با انجام بروزرسانی‌های لازم بار دیگر ارائه شود.

وی با اشاره به دیگر تصمیم اتخاذشده در این نشست عنوان کرد: بنا شد شهرداری نیز طرح خود مبنی بر ساحل‌سازی حاشیه رودخانه گَرگَر را در بازه زمانی اعلام‌شده و به منظور بررسی ملاحظات آن توسط میراث‌فرهنگی، ارائه کند.

بهادری خاطرنشان کرد: «در پایان این نشست، قرار شد اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شوشتر نیز در بُعد نواحی شهری و همچنین روستاهای هدف گردشگری، ظرفیت‌ها و شرایط تسهیلاتی که در قالب برنامه‌های گردشگری می‌تواند ارائه دهد را معرفی کند.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا