اجتماعیپیوندهاسیاسی
موضوعات داغ

رئیس شورای شهرمسجدسلیمان؛ قانون را فصل الخطاب می دانیم/سرپرست محدودیت و منع قانونی ندارد/خواستار تعیین تکلیف وضعیت شهردار هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان ادامه فعالیت سرپرست شهرداری مسجدسلیمان را قانونی خواند و خواستار تعیین تکلیف وضعیت شهردار جدید شد.

به گزارش خبرنگار خوزنما؛ عزیزقلی زمانپور رئیس شورای مسجدسلیمان با اعلام این مطلب گفت: قانون به صراحت در مورد ادامه فعالیت سرپرست شهرداری نظر خود را اعلام کرده است و ادامه فعالیت سرپرست شهرداری تا انتصاب شهردار را بلامانع دانسته است.

زمانپور افزود: کمیسیون مشورتی دیوان عدالت اداری در مورد تبصره ماده ۸۳ قانون شوراها به صراحت گفته است که “در صورت عدم صدور حکم شهردار منتخب در مهلت قانونی،ادامه خدمت سرپرست شهرداری منع قانونی نداردومدت سه ماهه ذکرشده درتبصره ذیل ماده۸۳قانون شوراهاناظربرتکلیف شوراهای اسلامی شهر به انتخاب شهرداران است ودر صورت عدم صدورحکم شهردارمنتخب درمهلت مقرر،ادامه خدمت سرپرست شهرداری منع قانونی ندارد.” لذا با توجه به صراحت قانون در این زمینه،نامه مدیرکل امور شهری و سانسور بخش پایانی نظریه کمیسیون مشورتی دیوان عدالت اداری جای سوال دارد.

وی تصریح کرد: همچنین هیات عمومی دیوان عدالت اداری در رای شماره ۲۷۴ خود بار دیگر بر این موضوع تاکید کرده است که “با هدف اجتناب از رکود و یا وقفه در اداره مهام امور شهر در مدت اجرای تشریفات مربوط به انتصاب شهردار جدید اشاره شده ؛مصرح در انتخاب یکی از کارکنان شهرداری توسط شورای اسلامی شهر به منطور اداره امور شهر *تا انتصاب شهردار جدید است* و محدودیتی در این زمینه ذکر نشده است.

رئیس شورای شهر مسجدسلیمان با انتقاد از سانسور بخشی از قانون در نامه مدیرکل امور شهری،گفت: اینکه بخشی از قانون به منظور فشار بر شورا توسط مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان سانسور می شود،نشان از بعضی رفتارهای برنامه ریزی شده به منظور جهت دهی به تصمیمات شورا را دارد که از دستگاه های امنیتی خواهان ورود به این موضوع هستیم.

زمانپورافزود:ما قانون را فصل الخطاب می دانیم و تا زمان اعلام رای استانداری خوزستان مبنی بر تایید یا رد شهردار منتخب،از سرپرست قانونی خود حمایت می کنیم تا در روند خدمات دهی به مردم خللی ایجاد نشود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا