اجتماعیاخبارخبر ویژهعلمی

رئیس دانشگاه های آزاد استان خوزستان؛تشکیل تعاونی مسکن کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد شوشتر جهت ایجاد انگیزه در دستور کار قرار دارد

رئیس دانشگاه های آزاد استان خوزستان گفت: تشکیل تعاونی مسکن کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد شوشتر جهت ایجاد انگیزه در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خوزنما، با دعوت و خواست سهراب گیلانی دکتر افروس رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی خوزستان بهمراه دکتر کیانی رئیس دانشگاه آزاد شوشتر جهت بررسی جدی مشکلات دانشگاه آزاد شوشتر و کارکنان و هیئت علمی این دانشگاه به شوشتر سفر کرد .

در این سفر سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با طرح مشکلات موجود کارکنان و هیئت علمی این دانشگاه راهکارهای برون رفت از مشکلات موجود را به دکتر افروس ارائه کرد و خواستار رفع مشکلات موجود در اسرع وقت شد .

گیلانی در ادامه بیان داشت : شما به دانشگاه آزاد شوشتر مجوز بدهید تا در بحث های اقتصادی ورود کند و با ایجاد کردن مجموعه های اقتصادی فعال و زیرساختهای موجود با یک نگاه دلسوزانه ، هم برای دانشگاه درآمد زایی کنند هم ایجاد اشتغال و هم برون رفت از مشکلات موجود .

گیلانی این را هم گفت : تدبیر شما در حوزه دانشگاه برای رفع مشکلات موجود چیست تا این دانشگاه ضربه نخورد ؟ راهکارها و پیشنهادات خود را بصورت جدول و طرح جامع جمع بندی کنید تا انشاءالله در جلسه ای با دکتر طهرانچی رییس دانشگاه های آزاد کشور موضوعات را مطرح شوند .

عضو کمیسیون انرژی مجلس این مهم را اضافه کرد : ما بدون هیچگونه مداخله ای در کنار شما هستیم ان شاءالله با ایجاد یک معاونت اقتصادی اقدامات لازم و ورود سرمایه گذار جهت ایجاد درآمد و بحث های اقتصادی شروع کنید .

در ادامه دکتر افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان بیان داشت : بعد از معارفه اینجانب ، دانشگاه آزاد شوشتر اولین دانشگاهی بود که بازدید نمودم .

افروس در پاسخ به دیدگاه اقتصادی گیلانی گفت : ما هم همچون شما دیدگاهمان اقتصادی و درآمدزایی میباشد چون دانشگاه های آزاد کشور پتانسیل این مهم را دارند .

رئیس دانشگاه آزاد استان اضافه کرد : از مهرماه سال ۱۴۰۰ تا بحال ۱۳ میلیارد تومان از منابع استان و کشور به دانشگاه شوشتر تزریق نمودیم تا گوشه ای از مشکلات موجود برطرف شود و ان شاءالله از این به بعد هم در کنار دکتر کیانی هم خواهیم بود .

ایشان گفت : ما به دنبال اخذ مجوز برای چهل هکتار زمین دانشگاه آزاد شوشتر جهت تاسیس مجموعه های اقتصادی در این دانشگاه هستیم و این کار را نیز شروع نموده ایم و حتی پیشنهاد ایجاد معاونت اقتصادی در چارت اداری کل دانشگاه های کشور را به دکتر طهرانچی ارائه کرده ایم و بجد پیگیر آن هستیم .

افروس بیان داشت : بنده در خصوص استفاده بهینه از دانشگاه آزاد و فعال نمودن آن پیشنهاداتی دارم :

۱_ در بحث گردشگری دانشگاه شوشتر دارای هتل و زیرساخت های خوبی میباشد که در طرح توریست درمانی که در حال آماده شدن است آورده ایم

۲_ زمین های جلوی دانشگاه را میتوان به مجموعه های هایپر مارکت ، تالارهای پذیرایی ، ایجاد کارگاه های تخصصی و… صورت داد .

۳_ایجاد نمودن دفاتر تحقیق و توسعه شرکت های صنعتی مستقر در شوشتر در دانشگاه آزاد .

۴_ ایجاد مدارس و مجموعه های آموزشی

۵_ ورود ۵۰۰ نفر دانشجو به طرح صنعت

۶ _ تشکیل تعاونی مسکن کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد شوشتر جهت ایجاد انگیزه

دکتر افروس در خصوص تعاونی مسکن کارکنان و اساتید جهت ایجاد انگیزه در اساتید و کارکنان و کمک به رفاه این عزیزان قول تاسیس تعاونی مسکن این قشر فرهنگی را داد و این را هم گفت که نقشه های آن موجود و آماده انجام می‌باشد .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا