اجتماعیاخبارخبر ویژهمذهبی

آیت‌الله جزایری: گرمای ۵۰ تا ۶۰ درجه‌ای مناطق سیل‌زده خوزستان ‌بسیار اذیت‌کننده است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جهت اسکان سیل‌زدگان باتوجه به گرمای طاقت فرسا و اهمیت تأمین وسایل سرمایشی می‌توان از مدارس استان خوزستان با ظرفیت یک میلیون نفر استفاده کرد تا اینکه خانه‌های سیل‌زدگان نیز به حالت اولیه بازگردد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در دیدار با نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور فعال ‌و هماهنگی ارتش و سپاه در سیل اخیر خوزستان اظهار داشت: در این زمینه استاندار خوزستان نیز شبانه‌روز در تلاش بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده جمعیت هلال احمر بیان کرد: تشکیل ستاد کمک‌های مردمی به نوع تکمیل کننده اقدامات جمعیت هلال احمر است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به درگیری شهرستان‌های دزفول، شوشتر، شوش، آبادان، خرمشهر، سوسنگرد، حمیدیه و اهواز خاطرنشان کرد: فعلا خنک‌سازی چادر‌های اسکان سیل‌زدگان امکان‌پذیر نیست و گرمای ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد بسیار اذیت‌کننده است.

وی عنوان کرد: جهت اسکان سیل‌زدگان باتوجه به گرمای طاقت فرسا و اهمیت تأمین وسایل سرمایشی می‌توان از مدارس استان خوزستان با ظرفیت یک میلیون نفر استفاده کرد تا اینکه خانه‌های سیل‌زدگان نیز به حالت اولیه بازگردد.

آیت‌الله موسوی‌جزایری با اشاره به اسکان بیش از ۱۵۰ هزار نفر در کمپ‌های اسکان اضطراری خوزستان‌ گفت: نزدیک به سه کمپ بسیار بزرگ با وسایل سرمایشی وجود دارد که مقدمات جابه‌جایی سیل‌زدگان به این نقاط باید فراهم شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری از اعلام آمادگی رئیس ائمه جماعات کشور برای تأمین وسایل خنک‌سازی مکان‌های اسکان سیل‌زدگان خبرداد.

وی به ضرورت استفاده از ظرفیت سالن‌های ورزشی، استادیوم‌های سرپوشیده و اردگاه‌های اسکان دائم هلال احمر برای اسکان سیل‌زدگان اشاره و اظهار داشت: مردم هرچه سریعتر از چادرهای گرم به نقاط با امکان سرمایشی و خنک جابجای شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا