اخباراقتصادیپیوندهاخبر ویژهسیاسی
موضوعات داغ

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان : خط تولید خمیر کاغذ سازی شوشتر تا یک سال و نیم آینده بهره برداری می شود

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان از بهره برداری خط تولید خمیر ظرف یک سال و نیم آینده در شرکت کاغذ سازی شوشتر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خوزنما، امیر حسین نظری در خصوص بازدید از شرکت های صنعتی شهرستان های شوشتر و گتوند اظهار کرد: از ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان شوشتر و گتوند بازدید کردیم تعدادی از طرح های صنعتی که مشکلات و موانعی داشتند در جلسه مورد بررسی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه تعدادی از این طرح ها نیاز به پیگیری دارند، افزود: از طریق دبیرخانه ستاد تسهیل پیگیر هستیم تا بتوانیم تسهیلاتی را برای رونق بیشتر این بنگاه ها در بانک ها پیگیری و مصوب کنیم.

نظری در خصوص مشکلات بعضی از واحد های صنعتی گفت: مشکلاتی همچون موارد حقوقی، اخذ مجوز از شرکت گاز و یا سایر ادارات دیگر در ستاد تسهیل و به ریاست استاندار خوزستان مشکلات مطرح و مورد بحث و بررسی قرار بگیرند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان با اشاره به اینکه شهرستان شوشتر پتانسیل های خوبی دارد، افزود: شهرستان شوشتر یکی از شهرهای خوب صنعتی در استان خوزستان محسوب می شود که در حال حاضر همراه با نماینده مردم شوشتر و گتوند در حال پیگیری برای فاز های بیشتر در شرکت کاغذ سازی شوشتر هستیم.

نظری گفت: در شرکت دیبا ( کاغذ سازی شوشتر) تولید کاغذ به نوعی در این شرکت راه اندازی شده اما فاز توسعه خمیر با پیگیری جدی سرمایه گذار و رونقی ک در این بخش وجود دارد، ظرف یک سال و نیم آینده شاهد افتتاح این طرح در منطقه خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت کاغذ سازی شوشتر تلاش میکنیم در این مجموعه واحد های دیگری را هم از قبیل تولید ظروف یکبار مصرف پیگیری و توسعه دهیم تا بتوانیم اشتغال زایی در این شهرستان بوجود بیاوریم.

وی با اشاره به سایر ظرفیت های که در شهرستان شوشتر وجود دارد عنوان کرد: شرکت کیمیا کلر شوشتر یکی دیگر از شرکت های خوب در کشور محسوب می شود که درحال پیگیری مواد اولیه که تولید نمک است از سد گتوند استخراج و با رفع مشکلات این بخش بتوانیم فاز دوم این شرکت را راه اندازی کنیم.

خبرنگار: حدیث شیخی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا