اخباراقتصادیپیوندهاخبر ویژهسیاسی
موضوعات داغ

نماینده وزیر صمت: طرح آمایش صنعتی معدنی و تجاری در کشور ایجاد می شود

نماینده وزیر صمت گفت: طرح آمایش صنعتی معدنی و تجاری در خصوص طرح های نیمه فعال و زیر ساخت های هر استان در کشور ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار خوزنما، احمد تشکینی با حضور نماینده مردم شوشتر و گتوند و دیگر مسئولان از طرح های صنعتی شهرستان های شوشتر و گتوند بازدید کرد و گفت: استان خوزستان پناسیل ها و ظرفیت های خیلی خوبی دارد.

وی افزود: می توان زیر ساخت های تجاری شهر شوشتر را در حوزه شیلات و به ویژه صنایع تسهیلی توسعه داد؛ همچنین توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی می تواند ایجاد ارزش افزوده کند که این امر توسعه صادرات را داشته و برای ایجاد اشتغال در استان کمک می کند.

نماینده وزیر صمت در ادامه آمایش صنعتی – معدنی و تجاری را یکی از راه های برون رفت از این مشکلات اعلام کرد و گفت: آمایش صنعتی – معدنی و تجاری یکی از مهم ترین برنامه های صنعت و معدن و تجارت است اما در سالهای اخیر توزیع منابع بین شهرستان ها استان ها عادلانه و بهینه نبود.

نماینده وزیر صمت با تاکید بر اینکه امروزه آمایش صنعتی – معدنی و تجاری یک ضرورت و یک انتخاب برای اقتصاد ایران است، افزود: تا پایان سال جاری سند آمایش تمام استان ها به تکفیف شهرستان ها ی کشور در این طرح آماده خواهند شد.

وی ادامه داد: سند نقشه مطلوب آمایش هر استان به تکفیف شهرستان مشخص و پس از آن اولویت های صنعتی، معدنی و بازرگانی داخلی و تجارت هر استان به تکفیف هر شهرستان مشخص خواهد شد.

نماینده وزیر صمت عنوان کرد: طرح های نیمه تمام و اولویت دار و همچنین طرح های جدید هر شهرستان که امکان توسعه زنجیره ای ارزشمند و زیر ساخت های شهرک های صنعتی هر شهرستان دارند، شناسایی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خوزنما، نماینده وزیر صمت و رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت به همراه سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند و دیگر مسئولان از طرح های صنعتی شهرستان های شوشتر و گتوند بازدید کردند.

در این بازدید از شرکت آجر سیکا، امین کبیر (غذایی)، لاستیک خوزستان، کاغذ سازی (دیبا شوشتر) و … بازدید صورت گرفت.

خبرنگار:حدیث شیخی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا